Не лише промисловість, а й туризм. У Калуші відбулася перша туристична виставка-ярмарок

6 квітня до Калуша зїхалися представники сфери туризму Івано-Франківської області, Львова, Дрогобича, виробники туристичного спорядження і туристичні фірми, які пропонують активний відпочинок. Зібрала їх всіх цікава подія – перша туристична виставка-ярмарок «КАЛУШ: ВЕСНА – ЛІТО 2019», яку організувало управління економічного розвитку міста Калуської міської ради за підтримки міського голови Ігоря Матвійчука.

Як повідомив на відкритті виставки головний спеціаліст відділу з питань інвестицій та міжнародної інтеграції управління економічного розвитку міста Віктор Павлів, який був головним організатором цього заходу, виставка проводилася з метою активізації розвитку внутрішнього та в’їзного туризму, популяризації туристичних можливостей Калуша та маловідомих об’єктів Прикарпаття і України, демонстрації новітніх досягнень у сфері послуг та товарів. Вона також стала майданчиком для переговорів.

До участі у виставці-ярмарку долучився 21 представник туристичної галузі.

Начальник управління економічного розвитку міста Калуської міськради Юрій Соколовський наголосив, що Калуш має велику перспективу у розвитку туризму, оскільки у місті є багато цікавих об’єктів. А організація цієї виставки – це один із кроків. Водночас він зазначив, що генератором втілення багатьох ідей, пов’язаних із розвитком туристичної привабливості міста, є такі люди, як Віктор Павлів.

Кожен із учасників виставки мав змогу представити себе, обмінятися ідеями з іншими та налагодити зв’язки подальшої співпраці. Спілкування було досить жвавим, зацікавлених в тому, щоб почерпнути нову інформацію, не бракувало.

Одним із найчисельніших на виставці було представництво Долинського району: туристичний кластер «Бойківський колорит», КП «Центр спадщини Вигодської вузькоколійки», Управління економічного розвитку і торгівлі Долинської РДА.

Сергій Андрусяк, директор комунального підприємства «Центр спадщини Вигодської вузькоколійки»:

  • Ми працюємо лише три роки, і нам важливо презентувати себе, адже Центр спадщини Вигодської вузькоколійки – унікальний, аналогів нам нема. Він розміщений у будівлі колишньої резиденції австрійського барона Леопольда Поппера фон Подрагі, яка була споруджена у 1855 році. Власне саме цей барон і проклав першу в Карпатах вузькоколійну залізницю. Будівлю ми реконструювали за кошти Європейського Союзу і зробили всередині сучасний інтерактивний центр. Тому ми беремо участь у всіх туристичних виставках, які організовуються в Україні. Побували вже у Львові, Запоріжжі, Закарпатті, плануємо поїздку в Житомир, Кропивницький. Проте чомусь Івано-Франківськ жодного разу не організував такої виставки. Добре, що Калущ взяв ініціативу у свої руки. Це важливо.

Експонентом виставки також виступив Дністровський регіональний ландшафтний парк.

Михайло Ковтун, директор ОКП «Дністровський РЛП імені С. Дідича»:

  • Такі виставки потрібні, бо вивчити туристичний потенціал краю без аналогічних презентацій неможливо. У туристичній галузі працює багато цікавих людей, і саме вони можуть показати унікальні перлини нашого краю і популяризувати регіон, тому варто налагоджувати комунікацію. Для нашого підприємства – це не перша виставка. Адже зараз іде тенденція до екологічного і активного відпочинку, тому зростає цінність природоохоронних територій. Проте мушу зазначити, що у нас нема кваліфікованого менеджменту для їх презентації, управління та раціонального використання. 

Завітали на виставку до Калуша й представники Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу.

Андрій Юрич, заступник відповідального секретаря приймальної комісії ІФ НТУНГ:

  • Ми тут з представницькою метою.  Хочемо звернути увагу на те, що університет готує не лише фахівців для промисловості, а й для туристичної галузі. Нас цікавить налагодження співпраці для проходження практики нашими студентами і їх подальшого працевлаштування. Окрім того, ми маємо в університеті декілька цікавих локацій, які можна включити до туристичних маршрутів.

Презентували на виставці туристичну галузь також і калуські фірми.

Тарас Бойко, ТОВ «Червона Валіза»:

  • Наша туристична компанія працює в Калуші не перший рік, тому нас особливо представляти не треба. Ми надаємо увесь спектр туристичних послуг: як літній, так і зимовий відпочинок, екскурсійні тури по Європі та Україні, а також організовуємо дитячий відпочинок в літніх оздоровчих таборах України та Європи. Останнє – це новинка сезону. На таких виставках люди можуть більше дізнатися про здоровий відпочинок не лише на морі, а й у нашому регіоні. У нас також є багато цікавих місць.

Микола Федорів, власник приватної садиби «Джерело»:

  • До виставки ми долучились, щоб представити сферу своєї діяльності, адже займаємось сільським зеленим туризмом. Ми ознайомлюємо відвідувачів з побутом, звичаями та традиційною бойківською кухнею. Окрім того, займаємося реабілітацією учасників АТО та їх сімей, для яких організовуємо як відпочинок, так і оздоровчі процедури.

Долучилося до виставки й декілька інтернет-магазинів, які пропонують товари для спорту, туризму та активного відпочинку.

Один із них – «Tramp-Sport» із Дрогобича. За словами Тараса Федика, вони є дистриб’юторами широкого асортименту товарів різних фірм, які допомагають любителям туризму реалізувати себе. «Пригоди попереду. З нами цікаво», –  стверджують вони, пропагуючи здоровий спосіб життя.

 Родзинкою заходу стала презентація книги «Туристичні креативи» Андрія Риштуна, який представляв на виставці громадську організацію «Експлорер» і дослідників Львова. Молодий автор описав подорожі Карпатськими полонинами, підземеллями, туристичними шляхами України та інших країн. Ця книга – своєрідний туристичний довідник і водночас цікава розповідь, вона наповнена креативами, які приносять естетичне задоволення. Бажаючі могли придбати книжку і отримати автограф Андрія.

Схвально відгукнувся про туристичну виставку у Калуші начальник відділу туризму та міжнародної технічної допомоги управління міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій Івано-Франківської ОДА Віталій Передерко:

Я завжди говорю, що туризм розвивається, насамперед, там, де є люди, які віддаються своїй справі, фанатіють від процесу і не переймаються тільки матеріальним.

Що ви знаєте про Калуш? Калуш сьогодні – це не тільки маленьке індустріальне містечко. Калуш завдяки Віктору Павліву – це сьогодні і туристична локація Івано-Франківщини. Саме його заслуга в тому, що на туризм звернули увагу у міській владі.

Калуш недавно виграв великий грантовий проект, пов’язаний з культурою. У місті і околицях розвивається інфраструктура, невдовзі запрацює унікальний музей дзвонів, є проекти розвитку промислового і спелeотуризму. І все це, здебільшого, завдяки Віктору Павліву і Василю Фіцаку. Місту дуже пощастило, що у нього є такі мешканці.

Також на виставці можна було поласувати солодощами ТОВ «ЛЕОСІТІ ІНВЕСТ» та скуштувати пива від місцевого виробника ТзОВ «Калуш Бровар Дистриб’юшен».

Варто зазначити, що виставка була розгорнута не тільки у виставковій залі міста, але і на вулиці, де учасники представляли туристичне спорядження. Це зацікавлювало жителів міста і спонукало зайти до виставкової зали.

Виставка-ярмарок проходила за інформаційної підтримки газети «ВІКНА», радіо «Калуш 107.4 FM», радіо «Шанс 104 FM» та Калуського міського телебачення. Технічну підтримку надали провайдер програмної послуги ТОВ «ІТ ЛЮКС», підприємство «Брама-Реклама», ПП Габчак М. М., ПП «АРТЕКС» та ВПТ №7 м. Калуша. Організатори висловлюють особливі подяки зберігачу фондів виставкової зали міста Калуша Галині Турчик, фотографу Михайлу Слободянику та ведучій Світлані Кобуті.

Всіх учасників виставки-ярмарку «КАЛУШ: ВЕСНА – ЛІТО 2019» організатори нагородили Подяками.

А до участі долучилися:

– Управління економічного розвитку і торгівлі Долинської РДА,

– ТОВ «Червона Валіза»,

– Агенція пригод «Два Романа»,

– Інтернет-каталог туристичних послуг Karpaty.info,

– Богдана Смольська «Зелений туризм»,

– Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу,

– Приватна садиба «Джерело»,

– ТОВ «Формула Успіху-2016», 

– Інтернет-магазин туристичного спорядження «Namet»,

– Інтернет-магазин туристичного спорядження «Сompass.if.ua»,

– Громадська спілка «Громадське об’єднання Калущини учасників бойових дій (АТО) на Сході України імені Романа Шухевича»,

– Українська туристична компанія «КОМПАС-ТУР»,

– Дослідники Львова, ГО «Експлорер»,

– ОКП «Дністровський РЛП імені С. Дідича»,

– Анатолій Дутчак «Польоти на аерошуті»

– Калуська філія Івано-Франківського обласного державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді,

– Туристична агенція «Два дні на Дністрі»,

– «Дністер-Круїз» (корабель «Юрій»),

– КП «Центр спадщини Вигодської вузькоколійки»,

– Туристичний кластер «Бойківський колорит»,

– Інтернет-магазин «Tramp-Sport» (Дрогобич).