ВИСТАВКА “СПРОТИВ ГЕНОЦИДУ” У КАЛУШІ

dsc00560Сьогодні 30 листопада 2016 року у краєзнавчому музею Калущини була відкрита фотодокументальна виставка «СПРОТИВ ГЕНОЦИДУ» і першими відвідувачами були учнів 8-А класу ЗОШ №1.

Виставку, яка буде діяти до 07 грудня, презентував старший науковий співробітник меморіального музею «Калуська в’язниця» Богдан Яневич.

Виставка створена Українським інститутом національної пам’яті спільно із Галузевим державним архівом СБУ, Центром досліджень визвольного руху та Громадським комітетом із вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду ’32-33 років в Україні.

Автори – Володимир Тиліщак (керівник проекту), Володимир Бірчак, В’ячеслав Василенко, Володимир В’ятрович, Сергій Горобець, Володимир Іванченко, Ніна Лапчинська, Олександр Штоквиш, Богдан Патриляк (науковий консультант).

Українські селянські повстання 1930-1932 років поставили під загрозу реалізацію планів Сталіна. Режим боявся, що український спротив призведе до його падіння: адже у першому півріччі 1932 року 56% протестних виступів у СРСР припадали на Україну. Тому диктатор завдав страшного удару у відповідь, яким став штучно організований голод. Історія цих повстань — у виставці «Спротив геноциду».

На стендах представлені унікальні документи та фото із ГДА СБУ, інших державних архівів, які розкривають масштаби спротиву, його форми і методи. Значна частина документів вперше була оприлюднена саме у форматі виставки “Спротив геноциду”. Вперше вона була показана у Києві у 2014 році.

Загалом виставка складається із 18 стендів. Переглядайте та завантажуйте матеріали виставки у хорошій роздільній здатності ТУТ.

 

Віктор ПАВЛІВ