Туризм збагатив місцеві бюджети Івано-Франківщини на 1,7 мільйона гривень

41tn814Як повідомили в Головному управлінні ДФС в Івано-Франківській області, у січні – серпні 2016 року прикарпатські платники сплатили до місцевих бюджетів 1740,8 тис. грн. туристичного збору, що на 567,1 тис. грн. або на 48 відсотків більше ніж торік.

Лідером у туристичній галузі традиційно залишається м. Яремче, де знаходиться значна кількість туристичних об’єктів. Яремчанські платники наповнили місцевий бюджет на 1458,4 тис. грн. туристичного збору, що становить 83,8 відс. загальної суми надходжень даного платежу. На другому місці – м.Івано-Франківськ – 157,9 тис. грн., або 9,1 відс., на третьому – Косівський район – 27,8 тис. грн., або 1,6 відс.

Загалом, на початок вересня цього року в обліку в усіх територіальних органах ДФС перебувало 818 суб’єктів господарювання – податкових агентів туристичного збору.

Податківці нагадують, чинним законодавством чітко визначено граничний розмір туристичного збору й окреслено коло його платників. Зокрема, платниками цього збору є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які отримують послуги з тимчасового проживання в готелях, кемпінгах, мотелях тощо. Збір сплачується туристами за ставками, встановленими місцевими радами області, в межах від 0,5 до 1 відсотка вартості проживання.

Відділ прес-служби Івано-Франківської обласної державної адміністрації