У Гошівському монастирі відбудеться міжнародний фестиваль карильйонного та дзвонового мистецтва

У суботу, 25 червня, на Ясній Горі у селі Гошів Долинського району пройде ІІ Міжнародний фестиваль карильйонного та дзвонового мистецтва.

Учасники дійства матимуть можливість послухати класичні твори виконані на карильйоні (ударному музичному інструменті – набір точно налагоджених дзвонів з механічним керуванням).

Додамо,  перший Міжнародний фестиваль карильйонного і дзвонового мистецтва «Дзвони Ясної Гори єднають усіх» відбувся минулого року. Участь у ньому взяли дзвонарі не лише з усієї України, але й Польщі, Бельгії та Росії.

Зазначимо, що саме в Гошівському монастирі встановлений другий після Михайлівського собору карильйон із 52 дзвонів, на чотири октави, вилитий в Голландії. На відміну від дзвонів, на яких грають в основному за допомогою мотузок, у карильйоні кожний дзвін під’єднаний до клавіші, тож одна людина може керувати півсотнею дзвонів.

 

Нагадаємо, в рамках Міжнародного мистецького фестивалю країн «Карпатського регіону», який впродовж трьох дні проходив на Івано-Франківщині, на Майдані Шептицького відбувся унікальний концерт карильйонної (дзвонарської) музики.