ІІІ гастрономічний фестиваль «БІГУС-2019»

ІІІ гастрономічний фестиваль «БІГУС-2019» проводиться 28 липня 2019 р. з метою збереження, розвитку та популяризації української національної кухні та присвячений Дню міста Калуша.

Основними завданнями Фестивалю є:

– популяризація українських народних традицій та звичаїв;

– популяризація кращих рецептів української кухні;

– підвищення туристичного потенціалу міста;

– пошук і підтримка обдарованих молодих майстрів національної кухні;

– створення умов для самореалізації майстрів українського кулінарного ремесла.

Як відомо, калуський фестиваль бігусу увійшов у ТОП-5 фестивалів Прикарпаття. Головна ідея фестивалю — популяризація внутрішнього туризму та підвищення культури подорожі Україною, презентація туристичного потенціалу Калуша з урахуванням його специфіки, культури, особливостей, природного багатства та іншого надбання.

Бігус — страва, притаманна бойківській кухні, не варто плутати з польським бігосом — тушеною капустою з м’ясом та сухофруктами.

В основі бігусу — квашений смугастий рожевий буряк (називають польським). Використання цього буряка в інших стравах наразі невідоме. Тож, польський буряк з наваристим бульйоном утворює надзвичайно смачний, святковий суп. Страва смакує не лише з хлібом, а й у прикуску з відвареною картоплею.

Відома калуська господиня Любов Біріна зауважує: “Наш бігус — то є родзинка святкового столу. Комбінація дуже наваристого бульйону (з кількох видів м’яса: домашня качка, півник, телятина, свинина) і кисленьких квашених бурачків. Бурачки використовують спеціальні — вони так і називаються бігусні: рожевого кольору, зі смужками”.

Запрошуємо до співпраці в рамках інформаційного партнерства або спонсорства українські та зарубіжні засоби масової інформації (ТБ, радіо, інформаційні агентства і портали, тематичні ТВ-програми, друковані видання та ін.) для висвітлення єдиного в Україні гастрономічного фестивалю «БІГУС – 2019».

Організатор: тел. +38 (068) 311-67-49,  e-mail: kalushtur@ukr.net сторінка у Facebook