Фестиваль «Бігус – 2017». ВІДЕО

28 травня 2017 року в місті Калуші вперше відбувся гастрономічний фестиваль бігусу з нагоди відзначення 580-річчя від Дня першої писемної згадки заснування міста.

Головна ідея фестивалю – популяризація національних страв, серед яких бігус, популяризація внутрішнього туризму, та підвищення культури подорожі Україною, презентація туристичного потенціалу Калуша з урахуванням його специфіки, культури, особливостей, природного багатства та іншого надбання.

Родзинкою цьогорічного фестивалю стали різноманітні рецепти, за якими готували цю вишукану і водночас просту страву. Учасники фестивалю приготували і продали біля 300 літрів бігусу, а також 300 кг. шашлику і спожили понад 700 літрів пива.

До участі у фестивалі зголосилися сім учасників:

1. Спортивно-оздоровчий комплекс «АКВАТОРІЯ».

2. Компанія «Павлів & К°».

3. Готельно-ресторанний комплекс «Касабланка».

4. Вище професійне училище №7.

5. «Галицька кухня».

6. «Карпатська кухня»».

7. Крафтова пивоварня “BartikBeer”.

Гість фестивалю:

1. ТОВ “Калуш Бровар Дистриб’юшен”.

Інформаційні спонсори:

1. Газета ВІКНА.

2. Радіо «Калуш FM 107.4».

3. Калуське міське телебачення .

Вперше у святкуванні взяли участь готельно-ресторанний комплекс Касабланка, учні ВПУ №7, спортивно-оздоровчий комплекс «АКВАТОРІЯ», які частували гостей традиційним бігусом. Переможцем вестивалю став готельно-ресторанний комплекс «Касабланка» який отримав сувенірну тарілку із логотипом фестиваю та написом «Переможець фестивалю. Також усі учасники отримали спеціально виготовлені фартухи із логотипом фестивалю і дипломи учасників.

Калушани та гості міста смакували бігусом та не приховували, що готують цю страву нечасто і були дуже раді її скоштувати. На наступний фестиваль просили урізноманітнити меню та збільшити кількість учасників і територію проведення.